Get Adobe Flash player

ورود به پورتال

برای استفاده از همه امکانات پورتال ثبت نام فرمایید

شبکه های اجتماعی

 

 

 

در این بخش به متن بیانیه تاریخی در محکومیت و اعتراض به اشغال سرزمین فلسطین ، توسط متجاوزان صهیونیست که در سال 1327 ش. از جانب آیت الله بروجردی صادر شده است بسنده می کنیم :

بسم الله الرحمن الرحیم

نحمد الله فی السراء و الضراء و علی کل حال و نشکوا الیه ما لقیه اخواننا المسلمون فی زماننا هذا من المشرکین بپاکستان و من الیهود بفلسطین و لقد صدق عملهم بالمسلمین ما اخبرنا الله تعالی به فی کتابه الکریم لتجدن اشد الناس عداوة للذین آمنوا الیهود و الذین اشرکوا و لتجدن اقربهم مودة للذین آمنوا الذین قالوا انا نصاری ذلک بان منهم قسیسین و رهبانا و انهم لا یستکبرون و لکن العجب و الأسف کله من صنع الیهود فانهم بعد ما کانوا تحت حمایة الاسلام و المسلمین قریبا من اربعة عشر قرنا محفوظین بنفوسهم و اعراضهم و اموالهم و شعائرهم الدینیة قد اصبحوا فی هذا الزمان ینتقمون من المسلمین ما صنعوه الیهم فی تلک المدة المدیدة من الاحسان فجعلوا یقتلون رجالهم الصالحین بالفتک و الغیلة و القتال و یقتلون ذراریهم و یهتکون اعراضهم و یخربون معابدهم و بیوتهم و لا یرقبون فیهم الا و لا ذمه و اولئک هم المعتدون فنسئل الله تعالی ان ینصر المسلمین نصرا عزیزا و یجعل لهم من لدنه سلطانا نصیرا و ان یخذل هذا القوم الذین لم یراعوا حق المسلمین و یضرب علیهم الذلة و المسکنة و یجعلهم اذل الامم نرجوا من اخواننا المؤمنین ببلاد ایران و غیرها ان یجمعوا فی الدعاء علیهم بالخذلان و لاخوانهم المسلمین بالنصر و الغیة اللهم انصر جیوش المسلمین و سریاهم و مرابطیهم فی مشارق الارض و مغاربها و اخذل اعدائهم و فرق بین کلمتهم و الق الرعب فی قلوبهم و انزل علیهم باسک الذی لا ترده عن القوم المجرمین و صل علی اشرف انبیائک محمد و آله المنتجبین .

حسین الطباطبایی البروجردی/ خرداد 1327

ترجمه فارسی

به نام خداوند بخشنده مهربان

خداوند متعال را در نهان و عیان و در هر حال سپاس می گوییم و ازآنچه برادران مسلمان ما در این زمان در پاکستان و فلسطین از یهود می بینند به او شکایت می کنیم . صدق گفتار خداوند را درباره شدت عداوت یهود نسبت به مسلمانان در کتاب کریمش می بینیم که فرموده است "لتجدن اشد الناس عداوة للذین آمنوا الیهود و الذین اشرکوا و لتجدن اقربهم مودة للذین آمنوا الذین قالوا انا نصاری ذلک بان منهم قسیسین و رهبانا و انهم لا یستکبرون" ولی تعجب و تأسف کلی از کار یهود است ، زیرا آن ها بعد از این که نزدیک چهارده قرن تحت حمایت اسلام و مسلمین بوده اند و جان و ناموس و اموال و شعائر دینی شان محفوظ بوده است می خواهند در این زمان انتقام آن همه نیکی ها را که در آن مدت طولانی از مسلمانان دیده اند از آنها بگیرند ، مردان شایسته را تحت تعقیب و ارعاب قرار داده و به قتل می رسانند . اطفال آنها را کشته و اعراض آن ها را مورد هتک قرار داده و معابد و خانه هایشان را تخریب نموده و از هیچ شرارت و جنایتی نسبت به آن ها ابا ندارند و از هیچ گونه تجاوز و تعدی دست بردار نیستند .

از خداوند متعال مسئلت داریم که مسلمانان را پیروز گرداند و از جانب خود آن ها را یاری کند و این قوم که حقوق مسلمانان را رعایت نمی کنند ، مخذول نماید و آن متعدیان را خوار و ذلیل گرداند و به صورت خوارترین ملت هاقرار بدهد .  از برادران با ایمان خود در ایران و سایر نقاط می خواهیم که دسته جمعی به نیایش بپردازند و خواری و ذلت یهود را از خداوند بخواهند و برای برادران مسلمان خود یاری و پیروزی بر آن ها را مسئلت دارند .

خداوندا ! سربازان و رزمندگان و مرزداران مسلمین را در شرق و غرب زمین یاری کن و دشمنان آن ها را خوار گردان و پراکنده و پریشان نما . و دل های آن ها را پر از رعب کن و ضربت کوبنده خود را که بر قوم مجرمین وارد می سازی ، بر آن ها نازل کن و بر اشرف پیغمبرانت محمد (ص) و دودمان برگزیده اش درود بفرست .

حسین طباطبایی بروجردی

........................................................................

اباذري، عبدالرحيم، آيت الله بروجردي آيت اخلاص،ص116.

 

 

 

 

جستجو در پورتال

رساله توضیح المسائل